top of page

ValentinaSavon

     Mydlarstwo należy do najstarszych rzemiosł, które prawie wyginęło, ale jak sami Państwo widzicie przeżywa swój prawdziwy renesans!. Zapraszam Państwa do świata pełnego woni, barw, przyjemnych i leczniczych esencji, roślinnych olejów oraz witamin, które zapewnią mydła organiczne.
W naszej mydlarni produkujemy mydła naturalne, wyrabiane ręcznie, korzystając ze starych, oryginalnych receptur opartych na naturalnych olejach roślinnych.
Nie zawierają one chemicznych stabilizatorów a zamiast olejków zapachowych stosujemy wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Nie stosujemy również technologii produkcyjnych, które są powszechnie stosowane w chemicznych fabrykach.
      Wszystkie mydełka wykonane są techniką manufaktury z receptur zawierających w swoim składzie tylko naturalne, najwyższej jakości surowce. 
Warto zwrócić uwagę że do wyrobu mydeł wykorzystywane są tylko wysokogatunkowe olejki eteryczne ponieważ tylko one zawierają substancję czynne biologiczne natomiast tanie olejki zapachowe choć pachną intensywniej, dłużej a mydła z ich użyciem są tańsze to i tak nie posiadają żadnych zdrowotnych właściwości wobec czego nie należą do produktów stosowanych przy wyrobie mydełek ValentinaSavon gdyż zniwelowałyby tym samym ich działanie lecznicze a tego byśmy nie chcieli. Dodatki ziół, oliwy i innych olejów plus artystyczna technika manufaktury HandMade na zimno będąca kreacją artystów-rzemieślników z wykształceniem laboratoryjnym i artystycznym oraz najwyższa polska jakość i bezpieczeństwo a także niespotykana unikatowość i cudowne właściwości leczniczo pielęgnujące tworzą produkt wysokowartościowy warty swej ceny.  Mydła charakteryzują się unikatową formułą, z tąd też posiadają niepowtarzalny urok.
      Nasze mydła zdecydowanie różnią się od tych mydeł produkowanych na skalę masową. Efekt końcowy możliwy jest do wykonania tylko dzięki ręcznej metodzie tworzenia, zdobienia i formowania ponieważ żadne nowoczesne technologie nie pozwalają na osiągnięcie takich rezultatów.
      Na czym polega fenomen mydeł  ValentinaSavon ?
Podczas produkcji fabrycznejzwykłego mydła pielęgnująca gliceryna jest usuwana z mydeł i sprzedawana jako wartościowy produkt uboczny. W mydłach fabrycznych zawartość składników naturalnych jest minimalna. Większość dzisiaj produkowanych kostek ma w swoim składzie sztuczne i półsztuczne detergenty potencjalnie niebezpieczne dla naszej skóry takie jak
:
Formaldehyd
Konserwanty
Parabeny
Oleje silikonowe
Aby mydła myły i się pieniły dodaje się do nich detergenty SLS oraz SLES, które sprawiają, że skóra jest sucha i spierzchnięta
Poliethylene
glycol
Syntetyczne barwniki i zapachy potęgujące efekt wysuszenia skóry
Niskiej jakości tłuszcze zwierzęce np: smalec
 
Jakie dobrodziejstwo niesie za sobą używanie mydeł kastylijskich  ValentinaSavon ?
 
 • Zmiękczają i nawilżają skórę suchą, nie pozostawia uczucia ściągnięcia i osadu na skórze

 • Łagodzą podrażnienia i mogą być stosowane do skóry wrażliwej, poprawiają jej kondycję i nie zaburzają pracy skóry.

 • Są doskonałe dla delikatnej i cienkiej skóry dziecięcej, nie ma w składzie chemii agresywnej dla skóry

 • Oddziałuje na cały organizm poprzez wpływ zapachów na samopoczucie

 • Przy prawidłowym stosowaniu są wydajne

 • Pomagają utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry

 • Po użyciu mydeł glicerynowych kosmetyki do ciała mogą być stosowane oszczędniej, są bardziej wydajne i skuteczne

 • Mimo, iż są to mydła w kostce nie wysuszają skóry.

 • Pienią się delikatnie, mają łagodną, naturalną bazę myjącą.

 • Dzięki dodaniu wartościowych naturalnych dodatków mają wręcz działanie lecznicze.

 • Zawierają naturalne olejki roślinne, zawarte w różnych częściach roślin, często o działaniu terapeutycznym. Do ich otrzymania zużywa się ogromnych ilości surowca roślinnego (destylacja parą wodną), który korzystnie wpływa na skórę.

 • Są atrakcyjne i mają wartość ozdobną.

suche3.jpg

suche3.jpg

morskie2.jpg

morskie2.jpg

1.jpg

1.jpg

1.jpg

1.jpg

ziolowe.1.jpg

ziolowe.1.jpg

bottom of page